Styl życia w luksusowym apartamencie

              Coraz więcej osób pragnie żyć na wysokim poziomie, jednym się to udaje, drugim nie. Nasz blog przedstawia jaki styl życia panuje w luksusowych apartamentach. Życie takie wiąże się z luksusem szeroko pojętym, między innymi z mieszkaniem w luksusowym apartamencie takim jak Złota 44. Apartamentów luksusowych najwięcej jest w Warszawie, zaraz za Warszawą znajduje się Trójmiasto, a na trzecim miejscu jest Kraków. Nie bez powodu najwięcej inwestorów i deweloperów znajduje się właśnie w Warszawie, tam po prostu jest popyt na luksusowe apartamenty i nie ma problemu z ich sprzedażą. 

Nasze opinie: Z czym się wiąże życie w luksusowym apartamencie Złota 44?

              Styl życia w luksusowym apartamencie wiąże się z szeregiem udogodnień, do podstawowego udogodnienia należy odpowiednia lokalizacja. Jest to podstawa, aby uznać dany apartament za luksusowy. W związku z tym można łatwo wywnioskować, iż osoba zamieszkująca taki apartament z pewnością nie będzie miała utrudnień wynikających z dojazdów do różnych miejsc. Klienci bowiem coraz częściej wybierają luksusowe apartamenty, ze względu na to, iż są one zazwyczaj w centrum miasta, a osoba zamieszkująca takie miejsce zaoszczędza dużą ilość czasu. Chodzi tutaj przede wszystkim o lokalizację danego budynku koło drogich restauracji, ekskluzywnych butików, kina, czy centra handlowego. Jak wynika z raportów, najdrożej apartamenty znajdują się przy ulicy Złotej 44, w Warszawie. Mieszkanie w luksusowych apartamentach wiąże się również z szeregiem innych rzeczy. Bowiem w miejscach takich mieszkańcy mają zapewnione SPA, siłownię, a także basen, nad którym mają możliwość relaksu, bez wychodzenia poza teraz budynku. W budynkach, w których powstały luksusowe apartamenty, do dyspozycji mieszkańców jest również konsjerż, który pomaga w razie potrzeby zorganizować czas mieszkańcom, pomóc zaplanować podróż, jak również gdy zachodzi taka potrzeba zaplanować rozrywkę. Mieszkańcy luksusowych apartamentów mają również do dyspozycji nowoczesne technologie, do których zalicza się przede wszystkim takie kwestie, jak: zdalne ogrzewanie, zdalna klimatyzacja oraz oświetlenie, które także jest zdalne. 

Jak kupić luksusowy apartament?

              Przede wszystkim należy dysponować dużą ilość wolnych nakładów finansowych, które jesteśmy w stanie zainwestować w taką nieruchomość. Nieruchomość taką najlepiej nabyć wprost od dewelopera, niż z rynku wtórnego, gdyż kodyfikacja ustawy o deweloperach z 2018 roku, chroni potencjalnych nabywców nieruchomość, w przypadku rynku wtórnego kwestia ta wygląda trochę inaczej. Przede wszystkim deweloper ma obowiązek zapewnić jedną z poniższych kwestii:

– otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy

– zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy

– otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy oraz gwarancję ubezpieczeniową

– zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy oraz gwarancję bankową

                 Gdy klient uiści opłatę rezerwacyjną, to deweloper zobowiązuje się wyłączyć na określony czas ofertę z obiegu. Opłata rezerwacyjna jest traktowana, jako forma kaucji, która jest traktowana jako część ceny kupna nieruchomość. W przypadku, gdy klient się rozmyśli z kupna, kaucja zostaje mu zwracana w całości.