Pokoje zagadek

Pokoje zagadek to nowa forma rozrywki, która umożliwia spędzenie wolnego czasu w interesujący sposób. Do Warszawy zabawa przybyła niedawno, bo kilka miesięcy temu i zyskuje coraz większą popularność. Cała rzecz polega na tym, że wraz z grupą przyjaciół zostajemy zamknięci w pokoju, z którego musimy się wydostać. Nie jest to łatwe, gdyż wcześniej musimy rozwikłać szereg zagadek, by zdobyć klucz i wyjść na wolość. Zagadki nie są proste, są tak przemyślane, by nie były zbyt łatwe, gdyż w takim przypadku nie byłoby żadnej frajdy z ich rozwiązania. Nie każdy radzi sobie przed ukończeniem wyznaczonego czasu opuścić pokój, wtedy przychodzi ktoś z obsługi i pyta, czy zdradzić rozwiązanie. Niektórzy się godzą, inni wykupują kolejną godzinę, by spróbować jeszcze raz. Zasada jest jedna- nie można używać siły, by opuścić pokoje zagadek, aby to zrobić jest tylko jedno wyjście, a polega ono na zbieraniu wskazówek i rozwiązywaniu łamigłówek, tak krok po kroku uda się wydostać. Do dyspozycji mamy cały pokój i wszystko, co się w nim znajduje może być pomocne przy rozwikłaniu tajemnicy.

Pokoje zagadek są pogrupowane tematycznie i po zapoznaniu się z ofertą danej placówki, możemy wybrać najbardziej interesujący dla nas. Do pokoju można wchodzić od 16, a w niektórych wypadkach od 18 lat. Są pokoje, do których dzieci mogą przychodzić wraz z rodzicami, wcześniej jednak należy upewnić się u organizatorów, czy jest to możliwe.

Pokoje zagadek stają się coraz bardziej popularną rozrywką towarzyską. Są wybierane zamiast kręgli, kina, czy pubu. Często korzystają z nich firmy, gdyż są dla nich atrakcyjnym sposobem spędzenia wspólnie czasu. Pracownicy firm w tajemniczych pokojach mają szansę współpracować ze sobą na gruncie prywatnym, robiąc bardziej interesujące rzeczy niż za biurkiem, mając przy tym nieopisaną frajdę i odprężając się po całym dniu pracy. Pokoje zagadek to świetna alternatywa do tradycyjnych form rozrywki, gdyż pozwala się zaangażować intelektualnie i przeżyć niezapomnianą przygodę.