Głodówka jako sposób oczyszczenia organizmu.

Głodówka oczyszczająca to bardzo ostatnio modne narzędzie prozdrowotne. Wiele osób interesuje się naturalnymi metodami oczyszczającymi organizm i podejmuje się jednego lub kilku dni dobrowolnego postu. Strony internetowe i poradniki pełne są wskazówek,  jak poradzić sobie z głodem, oraz jak się przygotować do przeprowadzenia głodówki. W Internecie wiele osób dzieli się swoimi doświadczeniami z okresu przeprowadzania głodówki oraz z tego, jaki ona odniosła skutek. Wszyscy zainteresowani mogą znaleźć fora, gdzie wspólnie z innymi wymienią się swoimi doświadczeniami i mogą zadawać mnóstwo pytań.

Głodówka oczyszcza organizm z toksyn, które gromadzą się tam latami z pożywienia i skarżonego środowiska. Toksyny te przyczyniają się do złego samopoczucia, ociężałości, ospałości, lub bezsenności, braku energii, problemów ze zdrowiem, a z czasem do poważnych chorób. Głodówka pomaga oczyścić organizm z tych nieprzyjaciół i pomóc mu w zdrowym funkcjonowaniu, dodać energii życiowej, poprawić stan skóry, włosów i paznokci oraz dobroczynnie wpłynąć właściwie  na cały organizm. Co więcej, głodówka może pomóc w powrocie do zdrowia nawet z już istniejących chorób i usprawnia procesy ich leczenia.

Głodować można jeden dzień, trzy dni, wytrwali głodują nawet kilkadziesiąt dni. Jednak jeśli chcemy podjąć  się długiego postu powinniśmy skontaktować się z lekarzem i zaczerpnąć jego porady. Powinniśmy także odpowiednio się do głodówki przygotować i kilka dni wcześniej zacząć stopniowo rezygnować z ciężkostrawnych produktów. W czasie głodówki należy pić duże ilości wody, lub jeśli zdecydujemy się na lżejszą odmianę głodówki – pić świeżo wyciśnięte soki warzywne i owocowe.