Ekipy remontowe w luksusowych apartamentowcach

Jeśli jesteśmy szczęśliwym posiadaczem luksusowego apartamentu(np.: Złota 44) naturalnym jest, że chcemy go utrzymywać w idealnym stanie i aby każda usterka była na bieżąco naprawiana.. Aby to zrobić inwestujemy w dobrej jakości materiały, solidnie rozważamy za i przeciw każdej decyzji, dotyczącej wystroju i godzinami projektujemy w głowie nasz wymarzony kawałek podłogi, zastanawiając się, czy na pewno będzie się w nim spędzać czas miło i bezproblemowo. Zdarza się jednak, że niezależnie od etapu, na którym planujemy wykonać remont – czy jest to urządzenie mieszkania, czy tylko jego odświeżenie – nasze starannie dobrane wizje i kosztowne materiały powierzamy w ręce przypadkowej ekipy remontowej. Tymczasem jej dobór ma kluczowe znaczenie dla efektu końcowego i nie bez kozery – dla naszej kieszeni. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących wyboru zespołu pracowników, który nie zawiedzie waszych oczekiwań i zamiast dokładać na wasze barki problemów związanych z remontem, zdejmie je z nich całkowicie.

Zatrudniasz pracownika

Jeśli dysponujemy już kilkoma numerami, przeprowadźmy rozmowę kwalifikacyjną, jak przy zatrudnianiu pracownika w naszej firmie. Wielu ludzi decyduje się na zatrudnienie ekipy bez przeprowadzenia wcześniej nawet wstępnego rozeznania, z kim mają do czynienia. Na wstępie podziękujmy grzecznie wszelkim fachowcom, próbującym odwieść nas od realizacji naszych planów i polecających zrobienie “tak, jak wszyscy”, “bo tak się robi”. Technologia poszła do przodu, również jeśli chodzi o urządzanie wnętrz. Osoba, która od lat pracuje tak samo, nie poradzi sobie z obrobieniem materiałów według najnowszych standardów, szkoda naszego i jej czasu. Nowoczesne firmy remontowe dysponują odpowiednimi urządzeniami, które pozwalają osiągnąć efekt, jaki zamierzyliśmy. Zbyt wiele krąży po internecie historii zawiedzionych inwestorów, którzy dali wolną rękę panu od remontów ufając, że fachowiec zrobi to fachowo. Nieprawda. Każdy fachowiec wykona swą pracę jak umie najlepiej. To naszym zadaniem jest rozeznać się, czy jego możliwości odpowiadają naszym oczekiwaniom.

Dobrego fachowca trzeba cenić

I nie jest tu mowa wyłącznie o gratyfikacji finansowej. Pracownicy budowlani tworzą pewne zamknięte środowisko, które naprawdę ma powyżej uszu wymagań panów i paniuś z wysoko zadartym nosem. Mają nawet na to swoje określenia, choć być może niecenzuralnie byłoby je przytaczać. O naszym poziomie świadczy zawsze to, jak traktujemy innych ludzi – a fachowcy to wiedzą. Niezależnie od wszystkiego zawsze traktujmy ich z szacunkiem i poważaniem, doceniajmy, że potrafią coś, czego my sami nie umiemy zrobić. Dobry fachowiec to skarb i warto dać mu to odczuć, a efekt jego pracy przerośnie nasze oczekiwania. Tak, dobrej ekipie remontowej trzeba zapłacić również solidne pieniądze. Lecz jeśli przeliczymy dokładnie, jakie straty ponieślibyśmy, kupując powtórnie uszkodzone, bądź zniszczone przez brak profesjonalizmu lub doświadczenia materiały okaże się, że płacąc dobrze jeszcze na tym oszczędzamy. 

Lepiej poczekać

Zarówno planując remont, jak i podczas jego przebiegu pośpiech nie jest zalecany. Na początku ustalamy oczywiście harmonogram i oczekujemy, że zostanie on dotrzymany. Przygotujmy się jednak psychicznie na drobne opóźnienie. Dobra ekipa zgłosi nam zapotrzebowanie na lekkie zwiększenie czasu potrzebnego do wykonania zadania, jeśli będzie chciała wykonać je perfekcyjnie. Poza tym, jak powszechnie wiadomo – na dobrą ekipę trzeba poczekać. Remont zaplanowany z wyprzedzeniem oznacza dostęp do najlepszych ludzi i oszczędza nam nerwów.